Sangaste elektrijaam

Weski icon.png Vaata ka: Sangaste Mäeveski ; Sangaste villaveski

Sangaste HJ hoone 2012. a. Foto: MTÜ Veskivaramu
Sangaste HJ derivatsioonikanal 2012. a. Foto: R.Vahtre
Sangaste HJ sisevaade 2012. a. Foto: Veskivaramu

Asukoht

Seisukord ja muu teave

  • Hoone seisund: hea, eraldiseisev väikehoone
  • Paisu seisund: hea
  • Paisjärve seisund: hea
  • Kalatrepp: olemas

Tehniline

Võimsus 70kW semikaplan turbiin

http://www.koessler.com/sites/default/files/styles/produkt/public/produkte/eQ-Solutions4_0.JPG

Kaasaegne töötav hüdroelektrijaam on valminud 2009.a. Elektrijaama hoone ja elektritootmise seadmestik on kõik uued. Elektrijaama seadmete komplekteerija ja valmistaja on tuntud ja kvaliteetne Austria firma GMBH.Kössler. Tegemist on väga kaasaegse, täisautomaatse 75 KW võimsusega kaplan tüüpi turbiiniga. Hüdroloogilised arvutused olemasolev tootmiskogemus lubavad jaama aastatoodanguks 325 000-375 000 kWh. Aastatel 2012-2013 ehitatud uus nõuetele vastav betoonist kalapääs, paigaldatud automaatsed seireseadmed, täielikult rekonstrueeritud veelasud, kaldakindlustused, piirded, aiad, haljastus. Aastal 2012 renoveeriti täielikult veskijärve pais ja rajatud uus teraskonstruktsioonidega betoonist kaarsild,mille eelarveks kujunes 600 000 EUR-i.

Veski kõrval asub kaasaegne hüdroelektrijaam, mis ehitati 2009 aastal. Elektrijaama uute seadmete komplekteerija ja valmistaja on tuntud ja kvaliteetne Austria firma GMBH.Kössler. Tegemist on täisautomaatse 75kW võimsusega kaplan tüüpi turbiiniga. Keskmine aastane tootlus jääb 275 000 kWh ümber.[1]

Ajalugu ja pärimus

Sangaste hüdrojaama eripäraks on asjaolu, et paisuga seotud erinevad objektid - kalatrepp, vesiveski, hüdrojaam - paiknevad kõik erinevatel kinnistutel.

Lisalugemist

Fotod

Viited